ПРО ЛЮКИ:

ПРО ЛЮКИ:Традиційні пластикові або металеві ревізійні дверецята, які у більшості випадків застосовувались до недавнього часу, були досить помітними на загальному інтер'єрному просторі та зовсім не прикрашали дизайн сучасних осель. До того ж з роками, не завжди якісний матеріал з якого виготовлялись такі люки, перетворювався на досить жалюгідне видовище.

Люки-невидимки під плитку та мозаїку відносяться до нового покоління ревізійних дверцят прихованого монтажу, що називаються потайними, прихованими, або невидимками. 
Принципові відмінності люків-невидимок полягає в тому, що вони, маючи унікальну конструкцію двозвенних шарнірних петель, встановлюються в ревізійний отвір не поверх плитки, як пластикові або металеві дверцята старого типу, а під плитку, причому таким чином, що плитка, яка наклеюється по основному плитковому полю, одній, двома або навіть фрагментом з декількох плиток наклеюється на стулку такого люка, повністю його маскуючи. Відкривається люк невидимка разом з укладеною по ньому плиткою шляхом помірного натискання.

Люк ревізійний під плитку

Такий сучасний люк в своїй технічній частині складається з зовнішньої рамки з технологічними отворами для кріплення вироба в ревізійному отворі та внутрішньої рамки дверцяти з полотном з вологостійкого гипсоволокна товщиною 10 мм, що є базою для приклеювання плитки або мозаїки. Обидві рамки виготовлені зі сталевого пустотілого прокату і захищені від корозії порошковим фарбуванням. Рамка дверцяти з'єднана із зовнішньою рамкою через спеціальні шарнірні петлі, які й дозволяють описане вище відкривання таких люків в три прийоми, спочатку вперед (натискання), потім фронтально назад (висування) і вже після цього традиційний поворот в сторону. Ця особливість, в першу чергу, відрізняє люки-невидимки цього нового покоління від звичайних ревізійних дверцят з жорсткими петлями і тільки такий принцип відкривання не допускає зіткнення і пошкодження плиток люка і плиток основного поля в зоні петель. Дверка люка в закритому положенні фіксується у зовнішній рамі за допомогою надійних роликово-натискних замків.

Технічний опис потайного люка

Потайні люки такої конструкції можуть бути в широкому асортименті розмірів від 200 до 600 мм по ширині та від 200 до 1200 мм по висоті, тобто під будь яку плитку за її розміром можна підібрати відповідний люк.

Для того, щоб для конкретної ситуації правильно вибрати люк необхідно врахувати декілька факторів таких, як розміри плитки або фрагмента мозаїки, які передбачається наклеїти на дверку люка і які будуть відкриватися разом з люком, розташування плитки або мозаїки по поверхні стіни з точки зору їх накладання на ревізійний отвір, а також місце розташування і розміри самого ревізійного пройому. Якихось жорстких обмежень при цьому не існує. Вузький пройом, наприклад, можна розширити за допомогою перфоратора, а широкий звузити, використовуючи гіпсокартон і профілі. Також потрібно пом'ятати, що загальна глибина люка 54 мм по зовнішній рамі і 65 мм по замках.

Люк прихованого монтажу під плитку

Такий сучасний люк можна встановити в будь яку загальнобудівельну  снову, яка сама по собі повинна бути міцною та стійкою. У гіпсокартонних конструкціях для надійності бажано використовувати посилені профілі UA, звичайні профілі потрібно зміцнити дерев'яним брусом. Кріплення гіпсокартонних конструкцій до основних стін обов'язкове. Люк необхідно надійно закріпити, наприклад, в гіпсокартонній конструкції прикрутити саморізами по металу, а в бетонній стіні або кладці з блоків - зафіксувати дюбелями чи анкерами. Зазори більше 5 мм між люком і основою потрібно заповнити будівельною піною. Не оздоблена поверхня дверцят люка має знаходитись в одній площині з чорновою поверхнею стіни, на яку буде приклеюватися плитка. До початку приклеювання плитки або мозаїки дверку люка необхідно помірно "навантажити" у відкритому стані для того, щоб вибрати всі технологічні зазори в петлях. Рекомендовано укладання плитки починати з люка, але при правильно встановленому люку це не є обов'язковою умовою.  Більш докладніше про монтаж  (Відкрити . . .)

 

Ревізійні люки невидимки під плитку і мозаїку зараз вже не розкіш, а доступні і потрібні пристрої для ванної кімнати, санвузла, кухні, басейна, сауни та інших приміщень, де в якості чистової декоративної обробки використовується плитка або мозаїка. 
Потаємні люки-невидимки практично зовсім непомітні на загальному плитковому фоні. Монтаж таких люків не представляє особливої складності і не вимагає суперточної установки. Так як плитка клеїться на дверку люка із виступанням за її межі, то допускається похибка монтажу самого люка  до 10 мм вправо-вліво, вгору-вниз. Ревізійний люк-невидимка нового покоління за вантажопідйомністю здатний утримувати навіть важку плитку з натурального каменю товщиною до 20 мм. Установка подібних ревізійних пристроїв дозволяє втілити в життя свій власний стиль в дизайні інтер'єру, не обтяжений тими елементами, які не повинні кидатися в очі.

 

 тест
На головну
j